DOROTA BOJANOWSKA / GIRL, GIRL, GIRL

2 września | Skwer Historyczny Rozmarek

Rezydencja artystyczna i warsztaty dla dziewcząt i kobiet. Pierwszy raz w historii Multi Art Festival mamy zaszczyt zaprosić Was do obserwacji działań rezydentki – artystki, Doroty Bojanowskiej.

Dorota to absolwentka wydziału BA Design w Goldsmiths, University of London. Od września rozpocznie studia MA Fashion Menswear na Royal College of Art. Młoda artystka obraca się w dziedzinach takich jak moda, print, sitodruk, ilustracja oraz dizajn konceptualny. W pracy liczy się dla niej niepowtarzalność decyzji projektowych oraz przekaz, jaki ze sobą niosą.

GIRL GIRL GIRL, z którym przyjeżdża do Kalisza, jest jej najnowszym projektem, gdzie artystka podkreśla piękno indywidualizmu. Historie kobiet z całego świata oraz ich odpowiedzi na pytanie o to, co je frustruje, zostały przedstawione w formie printu na kombinezonach robotniczych. W ten sposób autorka stworzyła platformę pozwalającą kobietom komunikować swoje doświadczenia, a także prowokującą do publicznej dyskusji. Proces tworzenia przez artystkę jest połączeniem tradycyjnych metod druku i szycia z linearnymi rysunkami oraz nowoczesną myślą przewodnią.

Program