WOJCIECH BREWKA / ZIEMOWIT FINCEK / ADRIAN KEMPA / MICHAŁ MĄKA - PRZENIESIENIA

1 września

Głównym założeniem projektu jest wyjście ze sztuką poza ramy galerii w celu przedstawienia szerszemu gronu odbiorców czterech artystycznych wizji, zwrócenia uwagi widzów na pewne kwestie, nawiązania z nimi dialogu i włączenia ich w proces twórczy. Ziemowit Fincek, Michał Mąka, Adrian Kempa i Wojciech Brewka przeniosą swoje prace z wnętrz pracowni w przestrzeń miasta. Każda z tych czterech aktywności będzie wyrażona za pomocą innych środków i będzie nieść inne przesłanie, ale połączy je jedno – chęć przeniknięcia w głąb tkanki miejskiej.

Wojciech Brewka – urodzony w 1980 r. w Kaliszu, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, współzałożyciel warszawskiej galerii sztuki officyna art & design oraz stowarzyszenia Propaganda Sztuki. Pomysłodawca i dyrektor programowy warszawskiego festiwalu sztuki „Przenikania”

Ziemowit Fincek – absolwent Liceum Plastycznego w Kaliszu ze specjalnością Renowacja Elementów Architektury, dyplom magisterski otrzymał na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale Malarstwa. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Adrian Kempa – absolwent kierunków: malarstwo i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz liceum plastycznego. W swoich pracach zajmuje się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Łącząc różne techniki i materiały tworzy min. obrazy-obiekty, działania przestrzenne, projekty graficzne, czy oprawę wizualną wydarzeń. Mieszka i pracuje w Kaliszu.

Michał Mąka – urodzony w Kaliszu w 1989 r. absolwent studiów magisterskich na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, muralem, fotografią, sztuką ulicy. Najczęściej umieszcza prace w opuszczonych, postindustrialnych budynkach, które pragnie ożywić. W swoich najnowszych kompozycjach nawiązuje do estetyki glitch artu oraz sztuki kinetycznej.

Program