REBEKA KONCERT

31 sierpnia | godz. 21.30 | Skwer Historyczny Rozmarek

Charyzma sceniczna, głos Iwony i dopracowane produkcje Bartosza to znaki rozpoznawcze Rebeki. Duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego wydał w lutym swój trzeci album “Post Dreams”. Zwykle pierwszoplanową rolę w zespole grają analogowe syntezatory. Jednakże na tym albumie muzycy postanowili iść o krok dalej i na płycie pojawiły się klasyczne instrumenty takie jak smyczki czy trąbka. Płyta zawiera w sobie pełną amplitudę emocji. Z jednej strony zatapiamy się w delikatnie utkanych ornamentach, by za chwilę dać się porwać fali ryczących, zimnofalowych gitar. Duet trzeba zobaczyć na żywo, gdyż na scenie dają z siebie wszystko. Zagrali ponad 400 koncertów w Polsce i zagranicą. Na koncie mają trzy płyty długogrające, z czego debiutancka „Hellada” zdobyła tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie grają do dziś, ale w trasę promującą “Post Dreams” wyruszają jako trio.

KWARTET LIBIAMO

Kwartet smyczkowy, którego członkami są muzycy i soliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, wystąpi w składzie: Arkadiusz Hylewski (skrzypce), Paweł Kulczycki (skrzypce), Szymon Półtorak (altówka) oraz Piotr Łyszczorz (wiolonczela).

KALISKI CHÓR NAUCZYCIELSKI

Zespół powstał w roku 2009 przy MDK w Kaliszu. W skład chóru wchodzą czynni lub emerytowani nauczyciele i nauczycielki oraz miłośnicy i miłośniczki muzyki chóralnej różnych zawodów, bez znajomości notacji muzycznej. Repertuar składu obejmuje muzykę wszystkich epok, szczególnie chętnie wykonywane są utwory współczesnych twórców polskich, ale także kompozycje innych narodów, zróżnicowane stylistycznie, od polifonii średniowiecznej, poprzez muzykę romantyzmu, aż do utworów gospel i muzyki popularnej w opracowaniu chóralnym. Chór ma na koncie wiele występów, z których część została wyróżniona nagrodami. Od listopada 2017 r. zespół pracuje pod kierownictwem Małgorzaty Błaszczyk, bardzo intensywnie prezentując się poprzez działalność koncertową na terenie miasta i regionu.

Program